Informace

Snimek-644  

Pobyty pro děti

Jsou určeny pro děti od 5 - 17 let s přespáním, nebo příměstská forma. Kapacita na přespání je 12.míst.

Informace k ubytování

Děti budou ubytovány v prostorách klubu Helinka. Jedná se o rodinný domek, který byl zakoupen o Vánocích 2016.

Je zde  sociální zázemí, velká prostroná jídelna s klubovnou a sedlovnou. V prvním podkrovním  patře je k dispozici pokoj s postelemi a válendami. Je zde 15 míst na přespání.Vše čisté, prostorné.Vyba vené dekami, peřinami a polšáři.

V případě chladného počasí si děti mohou posedět u uzavřeného krbu a zahrát si zábavnou hru nebo posedět na verandě, kde si můžeme i něco ugrilovat.

Snimek-175

Program:

Bude zcela pozměněn od let minulých. Přednostně budou děti pečovat o koně a pony.

Děti se budou starat o svěřené koně a poníky, jezdit na nich na jízdárně - kde se budou učit základům jízdy, na vyjížďce se projedou s koňmi po lese nebo k rybníku.

Pokud budou mít děti zájem, mužou si zahrát zábavnou hru, zasoutěžit si, zatančit si - diskotéka, dle zájmu dětí.. Nebude chybět zcela nová noční hra, popřipádě táborák.

 Snimek-516

Program jízd a výuky:

Pobyt je ceký zaměřen na pobyt u koní a poníků. proto z větší části dne budou děti trávit čas v péči o koně a poníky. Výuka jízdy na koni bude každodenně. Mimo jízdy na koni budou dle zájmu ukázky práce ze země, lonžování, přirozené komunikace, obsedání a práce se hříbaty, ukázky drezúrního výcviku, ukázky parkurového výcviku nebo tréninku dostihových koní. 

Pro pokročilé jezdce bude možnostzařadit i skokové lekce.  Skokové lekce jsouzahrnuty v ceně a v jezdeckých lekcích celkem za pobyt.  Děti musí mít při skokové lekci JEZDECKOU HELMU A BEZPEČNOSTNÍ VESTU nebo PÁTEŘÁK.

Snimek-124

Snimek-105

Začátečníci budou mít individuální přístup, jejich lekce započne výukou na lonži s madly - 3lekce. Poté se budou dvě lekce učit vést koně a přechody - stát, krok, klus.

 Snimek-234

Hry budou probíhat ve volném čase a v odpoledním klidu. Místo tradičního výletu bude pouze vyjížďka do okolí, kde budou chtít děti jet - les, pole nebo rybník.

Snimek-544

Některé děti si mohou vyzkoušet dojení  krávy.

Fotky-2016-375

Fotky-2016-213

Fotky-2016-210

 O děti se budou starat zdravotník, hlavní vedoucí a vedoucí s instruktoři:

Zdravotník: Ing. Gabriela Klemová

Hlavní vedoucí: Ing. Gabriela Klemová

Vedoucí: Veronika Jarešová, Barbora Janasová

Instruktoři: Daniel 

Výtvarný instruktor: Hana Waleczková

Jezdecký trenér: Ing. Klemová Gabriela

Jezdecký instruktor: Zuzana Bohmová

O kuchyň se budou starat:Luděk Bokisch

Údržba, správa a požární dohled Luděk Bokisch

Kuchyně opět výborná, domácí, vařená s čerstvých potravin, bohatá na sezonní ovoce a zeleninu.Pokud děti něco nejedí, jídelníček lze skonzultovat dopředu. Děti si nakládají na talířek tolik jídla kolik snědí s možností si kdykoliv přidat. Pokud nejedí některé jídlo, je vyměněno za jídlo, co jedí. Je třeba upozornit děti, že si musí říct, aby jsme jim mohli provést záměnu potravin.

.Děti mají k dispozici splachovací toalety, možnost denně se osprchovat teplou vodou. K dispozici je pračka k přeprání prádla.

Mobilní telefony, fotoaparáty apod. děti mohou mít s sebou, ale provozovatel ani personál za strátu neručí. Jde to na zodpovědnost rodičů dítěte.

 A nesmí chybět táborák s opékáním párku, tajemnými příběhy, tancem a písněmi.

Fotky-2016-241