Tajsa

Dsc_1481

Naše princezna. Neskutečně krásný a osobitý kůň. Je to princezna se vším všudy. Ošetřovatele si vybírá, děti  si vybírá a nejistotu ihned trestá. Na ježdění je však třída. Hodná, zlatá kobylka. Jemná a citlivá na pobídky. U nejezdců dá najevo, jak se nudí. Jak se objeví pole je z ní hotová raketa. Fičí z větrem o závod. Úžasný koník. Ideální pro mladé slečny a mladé muže, kteří se chtějjí dostat s jízdou dál. Já se občas na ní "vyblbnu". Skvělá na jízdárně na rychlé a přesné práce, náročné na jemmnost pohybu, na které je super třída. Milují ji všichni, co dokáží mít jasnější povely a již trochu lépe řídit koně. Velice hodná, klidná, naprosto skvělá.

Pozor však ve výběhu, či boxe. Koho nezná, pěkně z výběhu vyžene, stejně tak i z boxu. Není radno pokoušet štěstí. Hned dá najevo, ať se ani nepřibližujete.

Konika jsme přivezli s krásného ranče na Slovensku od manželů, kteří ji neradi dávali dál. Kobylka však měla silnou alergii a její zdraví tím trpělo. U nás se zatím alergie neprojevila. Stav se trošku zhoršil při krátkodobém ustájení v boxe. Venku je opět dobrá. S manželi jsme nadále ve spojení, a snad brzy přijedou za již nyní naší krásnou princeznou na návštěvu.Dsc_1494

Dsc_1497

Dsc_1491 Tajse se sníh očividně líbí